Главная Новости, события... Шість ключових фактів про транспортний потенціал України

Фрагмент из кейса

Английская компания поставляет оборудование и запасные части для текстильной промышленности России и некоторых стран СНГ. Основной поставляемый продукт —...
На расположенном в Мемфисе, штат Теннесси, складе фирмы Jackson's хранилось только 12 различных типов товаров, которые продавали исключительно избранному...

Шість ключових фактів про транспортний потенціал України

Font Size Larger Font Smaller Font
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Материал из категории  Новости, события, комментарии...
27.03.2018 19:17

Нижче наведено перелік шести здобутків та недоліків транспортної системи України.

1. Бескидський тунель з’єднає Україну та Євросоюз

На початку жовтня 2017 р. будівельна асоціація «Інтербудмонтаж» оголосила про завершення першого етапу будівництва тунелю у Карпатах. У планах – спорудження залізничного сполучення з двома смугами руху між Україною та Європейським Союзом; тунель стане частиною п’ятого Пан’європейського транспортного коридору, який пролягатиме через Італію, Словенію, Угорщину, Україну та Росію. Бескиди стануть швидким і безпечним шляхом для руху потягів прямого сполучення. Проект було розпочато наприкінці 2013 р., завершити його планується у другій половині 2018 р.

2. Збільшилася кількість місцевих аеропортів, які приймають міжнародні авіарейси

 

У 2015-2016 роках деякі українські аеропорти відчутно збільшили пасажирські авіаперевезення. Зокрема, кількість пасажирів, які скористались рейсами з чи до аеропорту «Вінниця», завдяки реконструкції терміналу та злітної смуги, що відбулася 2016 р., зросла утричі. Водночас летовища у Кривому Розі та Івано-Франківську показали навіть кращий результат: їм вдалося збільшити пасажирські повітряні перевезення на майже 400% – завдяки державній підтримці та популярним чартерним рейсам до Ізраїлю, Італії, Греції та Туреччини.

Іншим свідченням того, що сфера авіаперевезень в Україні відроджується, є започаткування у вересні минулого року Катарськими авіалініями (Qatar Airways) прямого рейсу Київ-Доха-Київ. Вихід такого елітного авіаперевізника на ринок України доводить, що кількість українців, готових сплачувати за недешеве обслуговування, збільшується. Водночас скандальну спробу виходу на український ринок лоу-кост-компанії Ryanair не завершено: експерти очікують, що угоду таки буде укладено до кінця 2018 р. Вони певні: жоден авіаперевізник не втратить можливості скористатися потенціалом, який має Україна після отримання нею безвізового режиму з ЄС. Прихід більшої кількості авіаперевізників лоу-кост-сегменту в Україну покладе край монополії на ринку найбільшого авіаперевізника країни – «Міжнародних авіаліній України». Також це сприятиме поліпшенню послуг та встановленню справедливих тарифів для усіх видів авіаперевезень.

3. Головна водна артерія України – Дніпро, приєднається до Європейської транспортної системи

Незабаром Дніпро може стати судноплавною річкою. Це сприятиме дешевшому та швидшому транспортуванню вантажу Україною. Наразі частка річкового перевезення складає менше 0,9% від загальної транспортної системи країни. Причина полягає передусім у змілінні річки та зношенні інфраструктури. Відновлення судноплавства на річці є також одним із пріоритетів Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року.

4. Розбудова Нового Шовкового шляху

У 2016 р. компанія «Укрзалізниця» перевезла понад 440 млн пасажирів та 443 млн вантажу. Проте такі цифри не задовольняють тих потреб, що наразі існують у сфері пасажирського та вантажного перевезення України. Задля розв’язання цієї проблеми «Укрзалізниця» розпочала перемовини щодо створення спільного підприємства з китайською та американською компаніями Datong Electric Locomotive та General Electric відповідно.

Також поточного року «Укрзалізниця» приєдналася до асоціації Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту. Згідно з амбітними планами китайської сторони щодо Шовкового шляху – ініціатива «Один пояс, один шлях», – нові мультимодальні траси з’єднають Центральну та Західну Азію, а також Близький Схід та Європу. Це диверсифікує шляхи доставки продукції провідних експортних держав до Європи та зменшить вартість транспортування.

Водночас, аби скористатися перевагами, що їх надають залізничні сполучення та вантажоперевезення, «Укрзалізниця» має подолати проблеми, що стосуються низького рівня послуг, високої вартості перевезень та корупції. Деякого прогресу у цьому напрямі вже вдалося досягти: у 2015 р. компанія змінила свій статус з державної установи на державне публічне акціонерне товариство та розпочала комерційну діяльність.

Кадрові зміни також матимуть вагомий вплив на майбутнє компанії. Торік було звільнено керівника «Укрзалізниці» Войцеха Балчуна. Омелян, своєю чергою, наполіг на зміні керівного складу компанії. Виконувач обов’язків голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов планував до лютого поточного року запровадити нову систему корпоративного управління.

5. Реконструкція головного порту України на Чорному морі – «Южного».

Україна має на меті створити нові торговельні шляхи для експорту. Задля цього потрібно використовувати інфраструктуру чорноморських портів на повну. Наразі ж головними проблемами морських і річкових портів України є застарілі технології та слаборозвинена інфраструктура. Однак зміни таки відбуваються.

2015 р. вантажообіг порту «Южний» склав 47,4 метричних тони, що становить 33% від загального обсягу ринку. Розташований за межами міста, порт має можливості для розширення та збільшення своїх потужностей. Окрім того, «Южний» – єдиний порт в Україні, що має здатність приймати найбільші танкери-сухогрузи; він також забезпечує транзит та надає експортно-імпортні послуги у співпраці з усіма найбільшими торговельними компаніями, зокрема з Китаю, США та країн Африки. Порт переважно приймає насипний вантаж: залізна руда, вугілля, зерно, а також метали.

У 2016 р. пекінська компанія СНЕС розпочала роботи з днозаглиблення «Южного». Щойно ці роботи буде завершено (за планами, у 2018 р.), порт матиме змогу пропускати танкери з глибокою посадкою. Це принесе велику користь для України, адже країна є головним світовим експортером соняшникової олії та одним з головних експортерів зерна та цукру.

Інші порти також привертають увагу інвесторів. На Чорному та Азовському морях, а також у дельті Дунаю розташовано ще 12 морських портів. Їхня вантажоспроможність складає 230 млн т на рік. Однак ці порти недостатньо розвинені та потребують суттєвих інвестицій.

6. Українські дороги – найбільший пріоритет на 2018 рік

Загальна довжина міжнародних автострад, що пролягають територією України, перевищує 8,600 км. Проте вкрай поганий стан українських автошляхів є одним з пояснень, чому у Європі їх називають найбільш смертоносними.

За словами Володимира Омеляна, за 5 років Україна має витратити 250 млр євро на повну перебудову мережі автомобільних доріг. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив, що у бюджеті на 2018 р. передбачено на 25% більше коштів для фінансування ремонтних та відновлювальних робіт на українських дорогах. Також державне підприємство «Укравтодор» уклало контракти для ремонту двох автодоріг з китайською компанією Xinjiang Communications Construction Group. Обидві дороги вкрай важливі: перша є частиною транснаціонального коридору Gо Highway; друга – сполучає два найбільші міста України, а саме Київ і Харків. Роботи з капітального ремонту мають розпочатися на початку 2018 р.

Наразі, за повідомленням «Укравтодору», 95% доріг в країні не відповідають нормативно-правовим вимогам. Тож, попереду ще багато роботи.

Іще одним недоліком у транспортній сфері є неналежна увага до велосипедного руху. Попри доволі популярний образ київського міського голови Віталія Кличка, який дістається на роботу на велосипеді, в Україні прогулянка цим видом транспорту є доволі небезпечною. Країна є лідером за кількістю смертельних випадків на дорогах: 43% жертв ДТП – пішоходи та велосипедисти. Паралельно зі зростанням кількості велосипедистів та сервісів велопрокату, збільшується й сумна статистика смертності на дорогах.

Нещодавно Асоціація велосипедистів Києва разом з громадськими організаціями із ще дванадцяти міст України заявили про те, що, згідно з Угодою про асоціацію між ЄС та Україною, політика держави у транспортному секторі має стосуватися усіх видів транспорту; особливої уваги заслуговують питання ефективності й безпеки, тож їзда на велосипеді має бути пріоритетом політики у транспортній сфері, переконані громадські організації.

 

Джерело: http://logist.fm/

 




Более поздние похожие материалы:

 

Последние новости на сайте

Элеваторы для обработки зерновых культур находят широкое применение в фермерских хозяйствах, аграрных предприятиях. С их помощью...
Давайте розглянемо різні типи ламп та основні параметри, які важливо враховувати при їх...

Авторский сайт в сфере логистики Logistics-GR

Пример материалов из категории "Задачи по логистике"

Компания JL Francisco & Partners занимается оптовым бизнесом с фруктами в регионах, через которые протекает река Рио-дель-Плато. В...
Определить целесообразность применения тягача или автомобиля, если грузоподъемность каждого из них — 5 т, техническая скорость...

Facebook-страница

Фрагмент из задачи

1) объем продукции на центральном складе = 800 ед.; 2) количество филиалов = 3, = 1, 2, 3;
Масса груза в одном подъеме = 2,5 т. Продолжительность одного цикла = 4 мин. Время работы склада = 8 ч (480 мин). Трудоемкость заготовки в...

 

Группа на Linkedin

(более 4000 участников)

Группы на Facebook

 

Узнать о проекте Logistics-GR

 youtube-канал  

 

Результаты тестов

Последние результаты
<-->Стоит ли Вам выбирать профессию менеджера по логистике? 64.00 %
<->(Лог-М) Тема 10. Складська логістика (10 тест.завдань) 40.00 %
<->(Log) Test 01. Warehouse and Logistics (10 tests) 90.00 %
Перейти к тестам
Проект работает
15 years, 1 months, 24 days.
Рассчитать интервал времени между заказами, если потребность в трубах за 2005 г. составляет 2500 т, а оптимальный размер заказа 140...
Известна информация про товарооборот, объем перевозок, удельный показатель объема перевозок, удельный вес перевозок,...
Спрос на продукт постоянен и равен 20 единицам в неделю, затраты на повторное размещение заказа составляют 125 ф. ст., а затраты на...
Определить экономичный размер заказа, если расходы на поставку единицы материалов составляют 8,33 денежной единицы/единицу,...
На рис. 11.3 показана зависимость расходов на сервис от величины уровня обслуживания. Начиная от 70% и выше затраты сервиса растут экспоненциально в...
Возможные варианты структуры и направлений материальных потоков и соответствующих информационных и, возможно, финансовых можно охарактеризовать схемами,...
Эффективность, качество и надежность являются ключевыми понятиями при управлении доставкой товаров, так как именно с их помощью конкретизируются цели,...
Після того, як клієнти визначать істотні з їхнього погляду елементи обслуговування, фірма може розпочати розроблення системи показників якості...
Bjorg's Pharmaceuticals (BP) — это биотехнологическая компания, разрабатывающая и предлагающая на рынке специализированные лекарственные препараты для...
В 1996 г. Rexam Pharmaceutical Packaging и Grafica Zannini создали совместное предприятие, которое назвали GZ Rexam. Его основная цель — поставлять...
Предприятие компании Augilla Limited, расположенное в Бомбее, выпускает широкий ассортимент простой одежды и нижнего белья. Процесс производства...
В 1962 г. Сэм Уолтон (Sam Walton) открыл дисконтный магазин в г. Роджерсе, шт. Аризона. Его заведение привлекало покупателей низкими ценами, широким...

Logistics-GR - теория и практика логистики и транспорта

Copyright © 2009 - 2024. При использовании материалов сайта - гиперссылка обязательна. All Rights Reserved. По всем вопросам обращаться - email